Prześladowania

Azja: Zastraszanie nie może zniechęcić tego mężczyzny

AzjaW każdą niedzielę 72 osoby wielbią Pana we wspieranej przez GFA stacji misyjnej pastora Chandera Veera. Ale teraz ekstremiści z wioski starają się aby pastor przestał opiekować się wierzącymi i zrezygnował ze swojej służby. Pastor Chander pracował na tym obszarze w południowej Azji od 8 lat. Czynił to wytrwale ale napotykał opozycje i zatwardziałe serca. W pewnym momencie mieszkańcy zebrali się i postanowili wypowiedzieć mu wynajmowane mieszkanie, więc był zmuszony zamieszkać z rodziną w budynku kościoła.

Dzięki wierze, że Bóg działa poprzez jego posługę

Chander nie rezygnował ze swojej posługi mimo, że wszystko wydawało się niemożliwe. Nadal rozdawał traktaty ewangelizacyjne, rozmawiał z ludźmi i modlił się za nich. Wkrótce wielu mieszkańców doszło do poznania Pana Jezusa.
Opozycja od czasu do czasu zastraszała pastora i próbowała zatrzymać jego służbę.

W ostatnim miesiącu ich wrogość się zwiększyła i „zaczęli przeciwstawiać mu się gwałtownie” – jak podaje korespondent.

Pastor Chander nie chce jeszcze rezygnować. Jego determinacja jest cechą, która już objawiła się w młodości, kiedy to szukał prawdziwego Boga. Kiedy spotkał misjonarza, Chander w końcu znalazł odpowiedzi na swoje pytania. Otrzymał również uzdrowienie ze swego pełnego niemocy życia. Wiara Chandera wzrastała, aż w końcu zdecydował się pójść do szkoły biblijnej i przejść do służenia Panu po ukończeniu szkoły.

Widząc, bez wątpienia, że Pan jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych, pastor prosi o modlitwę aby przeciwnicy jego służby poznali Jezusa.

Źródło- GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker