Ze świata

Azja: Sztorm sieje spustoszenie

Keshav Raman – misjonarz wspierany przez GFA, szuka nowego miejsca aby zorganizować spotkania modlitewne, po tym jak potężny sztorm zniszczył dach w dotychczasowym budynku kościoła. 15 maja dwa huragany spustoszyły obszar na którym prowadzi on swoją służbę. Około godz. 3 nad ranem, potężne gradobicie nawiedziło dwanaście wiosek, zabijając jedną osobę i raniąc kolejne 6. Burza trwała około 10 minut ale w tym czasie zdążyła zniszczyć około 600 domów, wyrwała z korzeniami wiele drzew, zniszczyła uprawy i porwała linie energetyczne.

O godz. 23.00 tego samego dnia, kolejny sztorm uszkodził 400 domów i zniszczył plantacje herbaty.Manju Dutta i jej syn Manish to wierzący, należący do zboru prowadzonego przez Keshava. Mieszkają oni we wsi dotkniętej przez sztorm. To, że wiatr zmiótł blaszany dach z budynku zboru nie stanowi przeszkody w prowadzeniu  nadal spotkań modlitewnych, tyle, że w domach u wierzących.

Proszę o modlitwę za naprawę zniszczonego dachu, oraz aby wiara Manju i Manish była silna w tym czasie.  Ponadto módlmy się aby łaska Pana Jezusa rozlewała się na wszystkie osoby dotknięte przez burze.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker