ŚwiadectwaZe świata

Azja Środkowa: Złodziej zostaje ewangelistą

Azja ŚrodkowaMała karteczka zmieniła jego życie. Yusuf był uczestnikiem szkolenia w Azji Środkowej (Silni w czasie burzy), w którym Open Doors pomaga chrześcijanom i wspólnotom przygotować się na możliwe prześladowanie, lub wytrwać w już istniejącym ucisku. Open Doors wspiera ponadto Yusufa mikro – pożyczkami oraz innymi duchowymi szkoleniami. Aby go chronić, nie możemy wymienić ani nazwy jego kraju ani prawdziwego imienia. „Byłem najgorszym człowiekiem na świecie”, tak opisuje sam siebie.

„Jako złodziej i kryminalista byłem poszukiwany przez policję. Ciągle trafiałem do więzienia, w końcu nawet na sześć lat. Było tam ponad 4000 więźniów; przypominało to bardziej obóz koncentracyjny. Chleba nie starczało dla wszystkich. Umieszczono mnie w odizolowanej celi. Byłem więc jeszcze bardziej głodzony, a zimą siedziałem bez płaszcza w celi bez okien i przeklinałem wszystkich – nawet Boga”.

Karteczka – modlitwa

W więzieniu Yusuf znalazł karteczkę z napisaną modlitwą: „Panie, wybacz mi moje grzechy. Dziękuję Ci, że Jezus przelał za mnie swoją krew”. Mężczyzna zaczął się modlić. Kilka dni później ponownie znalazł modlitwę, tym razem dłuższą. Przez osiem miesięcy codziennie powtarzał modlitwę. Bóg niejednokrotnie interweniował w jego życiu i uchronił go nawet przed zaplanowanym na niego morderstwem. Gdy został zwolniony z więzienia i nie wiedział, jak powinien żyć dalej, poszedł znowu swoją starą drogą. Narkotykowy biznes jednak się nie udał i Yusuf musiał uciekać przed innymi kryminalistami. Na pustyni przypomniał sobie modlitwy i po dwóch miesiącach odwiedził w swoim rodzinnym mieście pastora. Pastor poinstruował go w wierze.

Dziś Yusuf chce głosić Boże Słowo: „Chrześcijanom w naszym kraju trudno jest znaleźć pracę, jednak Open Doors pomogło mi mikro-pożyczką, abym mógł otworzyć sklep z przyprawami. Chrześcijanie są tutaj ciągle szykanowani i zagrożeni ze strony swoich rodzin oraz władz. Modliliśmy się trzy lata o to, aby w końcu zarejestrowano nas jako wspólnotę. W naszych mieszkaniach możemy spotykać się tylko potajemnie i bardzo ostrożnie. Jesteśmy jednak silni w wierze i wytrwali”. Bóg powołuje swoich orędowników ze wszystkich krajów i języków. Módlmy się za nich.

DZIĘKUJEMY, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Azji Środkowej
Módlmy się o ochronę szkoleń Open Doors oraz o to, aby można było przeprowadzać ich coraz więcej.
Módlmy się o chrześcijańskie wspólnoty w Azji Środkowej, którym odmawia się zarejestrowania, z powodu czego doświadczają silnych represji ze strony władz.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.