Ze świata

Azja: Eksmisja kościoła

AzjaGFA wspiera misjonarza Tonkala Bustana, szukającego nowego miejsca na prowadzenie spotkań modlitewnych gdyż poprzedni właściciel lokalu wypowiedział umowę najmu. Niewielka grupa 15 wierzących spotykała się na spotkaniach modlitewnych w wynajmowanym pokoju. Jednej niedzieli w lipcu nabożeństwo zostało przerwane przez właściciela, który powiedział, że sąsiedzi skarżą się na prowadzone tu spotkania. Powiedział także, że sąsiedzi są zaniepokojeni wzrastającym kościołem.

Pastor Bustan i grupka wierzących

zmuszeni zostali do opuszczenia lokum i teraz szukają nowego miejsca na spotkania modlitewne. Nie jest to łatwe w dużym, turystycznym mieście południowej Azji, gdzie czynsze są bardzo wysokie a wielu właścicieli domów nie chce wynajmować chrześcijanom.

Tonkal prosi chrześcijan na całym świecie o modlitwy za kościół aby poprzedni właściciel zmienił zdanie i pozwolił im zostać. Prosi także o modlitwę aby jego służba nie była utrudniana. Ponadto módlmy się za Tonkala aby Bóg obdarzał go mądrością i wspierał go w tej trudnej sytuacji.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker