PrześladowaniaZe świata

Atmosfera nienawiści do chrześcijan w Turcji

Stambuł
Stambuł

Jak ostrzega SAT-7, chrześcijanie w Turcji stali się ofiarami atmosfery nienawiści i są obwiniani o pandemię koronawirusa.

Mówi się, że w ostatnich miesiącach wzrosła liczba ataków na kościoły.

Według SAT-7 w Stambule w trakcie jednego z tego typu zdarzeń podejrzany o próbę podpalenia armeńskiego kościoła powiedział, że chciał, by budynek spłonął, ponieważ „problemy związane z koronawirusem są przez nich”.

Inny kościół w mieście został zdemolowany i usunięto z niego krzyż.

– Jesteśmy zaniepokojeni wzrostem liczby gróźb i ataków na chrześcijan i inne mniejszości – powiedział Melih Ekener, przewodniczący SAT-7 TÜRK.

Prezenter Senem Ekener powiedział, że wzrost liczby zachowań przemocowych to nie złudzenie.

– Z pierwszej ręki wiemy, że atmosfera nienawiści ma niszczący wpływ zarówno na Turcję, jak i na kościoły, które tej nienawiści doświadczają. Mamy nadzieję i modlimy się, by ataki się nie powtórzyły – powiedział Ekener.

W zeszłym miesiącu, jeszcze przed ostrzeżeniem od SAT-7, Związek Kościołów Protestanckich w Turcji (Association of Protestant Churches in Turkey) wydał oświadczenie potępiające dyskryminację chrześcijan i mniejszości.

„Potępiamy skierowane przeciwko chrześcijanom i mniejszościom czyny, które mają na celu tworzenie atmosfery nienawiści i wpędzenie ludzi w poczucie niepewności i zagrożenia nawet we własnych domach czy w świątyniach”, napisano w oświadczeniu.

W tym tygodniu organizacja International Christian Concern orzekła, że sprawcy ataków na chrześcijan i na kościoły w Turcji często unikają odpowiedzialności.

Według podanych przez organizację informacji „tureckie media uwieczniają takie zdarzenia, a nawet do nich zachęcają, co sprawia, że sprawiedliwość nie jest często wymierzana”.

„Tureckie media są kontrolowane głównie przez państwo i często głoszą mowę nienawiści przeciwko chrześcijanom, Żydom i innym mniejszościom religijnym. Takie sytuacje często są powiązane ze wzrostem prześladowań.”

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button