Wieści wydawnicze

Ateizm zabija

Ateizm zabija W książce Ateizm zabija Barak Lurie ujawnia tragizm świata bez Boga. W przeciwieństwie do wszechobecnej medialnej mantry próbującej nas przekonać, że ludzie wyznający wiarę w Boga są odpowiedzialni za większą liczbę ofiar śmiertelnych niż jakiekolwiek kataklizmy, które kiedykolwiek nawiedziły ziemię, to tak naprawdę właśnie usunięcie Boga z człowieczego myślenia skutkuje zatrważającą skalą popełnionych mordów i ludobójstw. Od czasów rewolucji francuskiej, kiedy to ateizm po raz pierwszy sięgnął po władzę, nie zajmuje się niczym innym jak tylko zabijaniem. Przede wszystkim zabija swoją ideologią, którą jest progresywizm, eugenika, faszyzm i komunizm. Lurie dowodzi, że to bezbożność leżąca u podstaw każdej z tych ideologii pozbawiła życia setki milionów ludzi.

Ateizm nie tylko unicestwia życie. Unicestwia także wszelkie dążenia, wolną wolę, piękno, współczucie, kreatywność, więź z przeszłością i przyszłością, a przede wszystkim samą wolność. Ateizm oferuje jedynie chaos i destrukcję.

Obecnie świat koncentrując się na radykalnym islamie, jest skłonny traktować go jako największe zagrożenie dla naszej cywilizacji. I chociaż jest on przerażający, to jednak bez wątpienia największymi wrogami ludzkości są bierność i brak poczucia własnej tożsamości. Przecież to nic innego jak nasza wola walki i potrzeba wypełnienia misji pokonały horror faszyzmu i komunizmu. Dlatego właśnie musimy przeciwstawiać się zalewowi ateizmu w każdej jego postaci. Bóg dał nam wolność. Bóg dał nam także poczucie celu, które prowadzi nas ku zdrowej cywilizacji. Jeśli ich zabraknie, nie będzie o co walczyć. Barak Lurie stwierdza, że brak zaufania Bogu jest największym zagrożeniem ludzkości. Dlaczego tak uważa? Ponieważ bezbożność nigdy niczego nie zbudowała, a jedynym co potrafi, jest niszczenie wszystkiego na swojej drodze z siłą tornada.

Pożary wybuchały i dalej będą wybuchać. Jak zawsze znajdą się wrogowie dążący do zniszczenia naszej cywilizacji. Jeśli jednak nie będziemy utrzymywać w każdym mieście placówek straży pożarnej i jej dzielnych załóg biegłych w regułach postępowania z żywiołem, to pożary te w końcu nas pochłoną. Podobnie ma się rzecz z przerażającymi, agresywnymi ideologiami. Jedynym ratunkiem jest odpowiednie przygotowanie się do stawienia im czoła. Dlatego Bóg zawsze powinien pozostawać w centrum naszego myślenia i kultury.

Dane książki:

ATEIZM ZABIJA
Autor: Barak Lurie
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 376
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Wstęp (fragment)

Pewien uczeń brał lekcje pilotażu helikoptera. Po kilku tygodniach zaczął błagać swojego instruktora o wyrażenie zgody na pierwszy samodzielny lot. Instruktor był ostrożny. Ostatecznie zgodził się, ale pod jednym warunkiem: uczeń miał się z nim kontaktować przez radio co 300 metrów, dzięki czemu miałby pewność, że wszystko jest w porządku. Uczeń przystał na warunek i wreszcie nadszedł ten wielki dzień. Wystartował jak zwykle i wkrótce, zgodnie z obietnicą, zgłosił się przez radio na wysokości 300 metrów i potwierdził: „Wszystko dobrze”.

Na wysokości 600 metrów uczeń ponownie zameldował przez radio: „Wszystko w porządku, ale robi się trochę zimno”. Jednak zanim osiągnął 900 metrów, instruktor zobaczył, że dzieje się coś strasznego: helikopter zawisł w powietrzu. Wkrótce nastąpiła jego przerażająca droga w dół. Potem spadł i się rozbił. Helikopter stanął w ogniu. Uczeń cudem zdołał się z niego wyczołgać i przeżył. Miał liczne złamania i rozległe oparzenia całego ciała. Instruktor podbiegł do niego.

– O mój Boże, co się stało? – zawołał, kiedy do niego dotarł.
– Mówiłem panu, że robi się zimno – odpowiedział mężczyzna.
– Wyłączyłem więc ten wielki wentylator nad głową. To samo dzieje się, gdy wyłączamy Boga z naszego życia, kiedy odrzucamy Jego przewodnictwo w tworzeniu naszej cywilizacji. Wtedy już się nie wznosimy. Przez jakiś czas zdołamy może jeszcze trwać, ale ostatecznie czeka nas dramatyczny koniec.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button