PrześladowaniaZe świata

Atak chińskich funkcjonariuszy na zgromadzonych w kościele

Na pewnym nagraniu z nabożeństwa w prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach widać, jak uzbrojeni funkcjonariusze atakują gromadzących się wiernych.

Na zdjęciu z nagrania wideo opublikowanego przez China Aid widzimy urzędników rządowych próbujących wyciągnąć człowieka z nabożeństwa. (Źródło zdjęcia: China Aid / YouTube)

Wideo zostało opublikowane w weekend przez ChinaAid, organizację non-profit upubliczniającą incydenty, w których łamane są prawa człowieka. Na nagraniu widać, jak komunistyczni funkcjonariusze odciągają na bok jednego z wiernych, a reszta zgromadzenia walczy z nimi, aby im przeszkodzić.

Jak pisze ChinaAid, „na nagraniu widać, jak funkcjonariusze i członkowie kościoła Xingguang krzyczą i uciekają się do przemocy. Funkcjonariusze blokują wyjście, ciągnąc za sobą jednego z chrześcijan, a on i reszta zgromadzenia walczą”.

Organizacja twierdzi, że napływa coraz więcej informacji na temat tego zdarzenia. Strona Faithwire skontaktowała się z ChinaAid, aby poznać więcej szczegółów.

Działania, w których rząd przekracza swoje kompetencje, stają się w komunistycznych Chinach coraz bardziej powszechne. W zeszłym tygodniu pewnego dziennikarza skazano na 15 lat więzienia po tym, jak stworzył na swoim blogu post szczegółowo opisujący zepsucie tego bardzo ograniczającego obywateli reżimu.

Pod koniec kwietnia głośno było o aresztowaniu protestanckiego pastora, którego oskarżono o „sabotaż”. Według raportu Zhao Huaiguo prowadzący Kościół Bethel w Cili został zatrzymany 2 kwietnia po tym, jak policja najechała na jego dom 14 marca.

Zhang Xinghong, żona pastora, powiedziała, że jej zdaniem policja celowała w jej męża, ponieważ „opublikował lub udostępnił w Internecie jakieś zagraniczne wiadomości o epidemii koronawirusa”, która zaczęła się w Wuhan.

Warto jednak wspomnieć, że Zhao odmówił, aby jego kościół był powiązany z jedyną uznaną przez państwo denominacją, znaną jako „Patriotyczny Ruch Potrójnej Autonomii”, w którym kontrolę nad całym zgromadzeniem sprawuje rząd. Ponadto funkcjonariusze wrócili do domu 15 kwietnia, kiedy skonfiskowali dokumenty kościoła uznane przez nich za „nielegalne”.

Autor: Tré Goins-Phillips, Faithwire

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button