Ze świata

Astronauta – chrześcijanin Victor Glover wyrusza w kosmos z Biblią

"Wszyscy musimy polegać na Bogu"

Rakieta lot kosmos
Zdjęcie symboliczne

Astronauta Victor Glover wyruszył na sześciomiesięczną misję w kosmosie. Jak sam mówił, jego wiara chrześcijańska pomoże mu w tym olbrzymim zadaniu. Niedawno Glover dyskutował o swoich przekonaniach chrześcijańskich. Opowiadał o tym, jak istotną rolę odgrywa w jego rodzinie wiara. Mówił też, jak planuje dbać o swoją duchowość w trakcie podróży kosmicznej.

Victor Glover
NASA / Robert Markowitz, Public domain, via Wikimedia Commons

W niedzielę 15 listopada Victor Glover i troje innych astronautów wystartowało w kapsule Resilience z wyrzutni rakietowej w Centrum Kosmicznym Johna F. Kennedy’ego. Załoga weźmie udział w misji naukowej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„Chcę korzystać z umiejętności, które dał mi Bóg, aby dobrze wykonywać swoją pracę”

Podczas wywiadu z Christian Chronicle Glover opowiadał o swoim niezwykłym doświadczeniu trwającym od 2013 r., kiedy został wybrany na astronautę NASA. Mówił też, dlaczego Bóg pozostaje dla niego punktem centralnym.

„Te siedem lat w NASA było naprawdę interesującą podróżą. To było prawdziwe ćwiczenie osobowościowe i zawodowe, ale też duchowe” – wyjaśnił. – „Zrozumiałem rolę Boga w moim życiu, Jego autorytet i swoje poddanie. Zrozumiałem też miłość, wsparcie i zachętę, którą to może stworzyć w moim życiu. Chcę korzystać z umiejętności, które dał mi Bóg, aby dobrze wykonywać swoją pracę, wspierać członków załogi, misję i NASA – dodał Victor Glover. – O tym tak naprawdę myślę najwięcej.”

„Mam zadanie do wykonania. Czasem tracę to z pola widzenia w wyniku emocji. Nie mogę się doczekać wyglądania przez okno, robienia zdjęć i bycia tu i teraz.”

Victor Glover o kościele, rodzinie i Bogu

Mimo podróży kosmicznej Glover powiedział, że nie zrezygnuje ze swoich kościelnych zajęć. „Właściwie to wziąłem ze sobą – kieliszki do komunii i Biblię. Mamy też bardzo dobre połączenie z Internetem – powiedział. – Także szczerze mówiąc prawdopodobnie będę robił to, co robiłem do tej pory. Nabożeństwo online, ofiara przez Internet, czytanie Biblii, modlitwa.”

Victor Glover, 44-latek mówił też o swojej żonie, Dionnie, a także o ich czwórce dzieci. „Bóg przydzielił mi kilka bardzo ważnych rzeczy. To życie, to naczynie, ale też moją żonę i nasz związek, to, że staliśmy się jednym. Wreszcie mam też rodzinę z naszymi czterema córkami.”

Glover podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat tego, jak kościół reaguje na niedawne wydarzenia w Ameryce.
„Wszyscy musimy polegać na Bogu, ale musimy też polegać na sobie nawzajem i wspierać się” – powiedział.

Dodał, że ludzie powinni zwracać się do Boga, kiedy szukają odpowiedzi w tych trudnych momentach.
„W Biblii jest masa naprawdę prostych lekcji. Przede wszystkim kochać Boga, kochać siebie w zdrowy sposób i kochać bliźniego tak, jak kocha się siebie. Kiedy wszyscy tak postępujemy, wiele problemów, którym pozwalamy się dzielić, przestaje być barierami w nawiązywaniu relacji” – zakończył.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Podobne
Premier Izraela przyrzeka, że podczas próby lądowania na Księżycu Izrael zostawi tam Biblię

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button