Ze świata

Assam: Konflikt etniczny dotyka misjonarzy Ewangelia dla Azji

W ostatnich dniach w Assam wybuchł konflikt na tle etnicznym, co utrudniło misjonarzom z misji Ewangelia dla Azji wykonywanie swojej służby. Przyczyną sporu jest napływ do Assam nielegalnych imigrantów z Bangladeszu. Wielu młodych mieszkańców Assam chce wywołać zamieszki przeciw imigrantom. Uważają oni, że rząd nie podjął żadnych kroków, by zapanować nad cała sytuacją, dlatego chcą wziąć sprawy w swoje ręce.

Jeden z imigrantów, wyeksmitowany ze swoje dzielnicy w sierpniu wspomina: „Wtargnęli do mieszkań, w których przebywali Muzułmanie i kazali nam oddać nasze dokumenty. Każdego, kto odmówił bito, a następnie zaprowadzano na komisariat. Kiedy daliśmy im dokumenty, oni podarli je na strzępy.”

Do tej pory odnotowano już 10 zabójstw Muzułmanów, a o wiele więcej zostało porwanych.

Sytuacja w Assam jest niestabilna i istnieje prawdopodobieństwo, że konflikt może zakończyć się tak jak we wczesnych latach 80 – tych, kiedy to ponad 3000 osób zginęło podczas trwającej kilka lat akcji skierowanej przeciwko imigrantom.

Zamieszki trwające w Assam wpłynęły negatywnie na służbę misjonarzy Ewangelia dla Azji, dla których podróżowanie stało się niebezpieczne. Liderzy misji Ewangelia dla Azji proszą o modlitwę, by Bóg zaprowadził pokój w tym miejscu, tak by służba misjonarzy mogła być bez przeszkód kontynuowana.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button