Ze świata

Armia USA posługuje się astrologią, rekrutuje na podstawie znaków zodiaku

Armia USA

Armia USA zawsze starała się rekrutować młodych ludzi, posługując się ich kontami na mediach społecznościowych, teraz jednak mierzy w ich rosnące zainteresowanie astrologią.

Na swoim oficjalnym koncie na Instagramie, Armia zachęca: „Zastanawiasz się, co twój znak zodiaku mówi o typie żołnierza, jakim mógłbyś być w Armii? By poznać odpowiedź, zapoznaj się z naszą Instagramową historią; w tym miejscu nie możemy zdradzić nic więcej”.

W krótkim filmie wideo umieszczonym na koncie gałęzi amerykańskiego wojska znajdujemy pytanie: „Co mówi o tobie twój znak zodiaku?”. Dalej otrzymujemy listę możliwych stanowisk pracy, opartych na czyimś miesiącu urodzenia, oraz informację o tzw. układzie gwiazd.

Na filmie stwierdzono na przykład, że ludzie urodzeni między 22 grudnia i 20 stycznia, czyli według pogańskiego systemu astrologicznego, wywodzącego się z religii Wschodu, będący spod znaku Koziorożca, mogliby rozważyć wstąpienie do Armii jako osoba gromadząca dane dla wywiadu. „Gromadzenie danych dla wywiadu to ścieżka, która odpowiada twoim zdolnościom, i która poprowadzi cię ku skutecznej analizie i rozumieniu naszych wrogów”.

Krytyka

Wśród wielu odpowiedzi, pewien użytkownik Instagrama pyta: „Dlaczego to robicie?”.

Na Twitterze, krytyka wpisu na koncie społecznościowym Armii była ostrzejsza.

Pewien użytkownik odpowiedział: „Gdy armia mówi, jakiego typu żołnierzem jesteś w oparciu o twój znak zodiaku… Mam wiele pytań do waszego zespołu Mediów Społecznościowych @USArmy”.

Inny użytkownik napisał: „Teraz armia skupia rekrutację na tych, którzy głęboko wierzą w znaki zodiaku, Chiny naprawdę wygrały”.

Kolejny użytkownik wyśmiał decyzję Armii o posługiwaniu się układem gwiazd jako narzędziem rekrutacji, pisząc, że należałoby zwolnić agencję reklamową, która wpadła na pomysł takiej kampanii.

„@USArmy naprawdę powinna znaleźć nową agencję reklamową, zanim stanie się pośmiewiskiem światowych armii. Nie, czekaj… już się stała. Proszę przestańcie nas kompromitować. Najlepszym sloganem było #BeAllThatYouCanBe [bądź wszystkim, kim możesz być]” – napisał.

Ktoś zwrócił uwagę, że Armia widocznie jest w desperacji.

„To teraz Armia używa do rekrutacji pseudonauki? To nowy poziom desperacji” – stwierdził.

Ktoś inny pyta: „Żartujecie?! Armia USA ma teraz oficjalnego astrologa?”.

Jak relacjonowało CBN News w kwietniu tego roku, wśród ludzi z tzw. pokolenia Z i millenialsów, posługiwanie się kartami tarota weszło w okres największej popularności, ponieważ z powodu pandemii COVID-19 wzrosło zainteresowanie okultyzmem i głód duchowy.

Religion News Service donosi, że niektórzy chrześcijanie i niewierzący, szukając odpowiedzi na swoje pytania, zwracają się ku wierzeniom alternatywnym lub New Age, zamiast polegać na przekonaniach opartych na Biblii.

Obejmuje to zgadzanie się z poglądami religii Wschodu na temat reinkarnacji, astrologii, wróżenia i obecności energii duchowej w obiektach materialnych.

Perspektywa chrześcijańska

Bóg wyraźnie mówi swojemu ludowi, by nie zajmował się czarami ani pogańskimi religiami, ostrzegając w Księdze Powtórzonego Prawa 18:9-12: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni” (BW).

Pismo wzywa chrześcijan, by zdobywali wiedzę przez czytanie Słowa Bożego i niepodzielną wiarę w Jezusa Chrystusa.

W Liście do Kolosan 2:8-10 napisano: „Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; gdyż w Nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości i macie pełnię w Nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności”.

Biblia mówi, że nasze podstawowe źródło zdobywania wiedzy i mądrości znajduje się w Bożym, suwerennym Słowie. Oddawanie Bogu swoich trosk i obaw zapewni nam pokój i kierunek, jaki można znaleźć tylko w Nim.

Faktycznie, w Ewangelii Mateusza 11:28-30, Jezus mówi: „Pójdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie Moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo Moje jest miłe, a brzemię Moje lekkie”.

CBN News zwróciło się do wydziału relacji z mediami departamentu spraw publicznych Armii USA z prośbą o komentarz. Po otrzymaniu odpowiedzi, będziemy niezwłocznie informować o dalszym przebiegu tej historii.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button