Ze świata

Argentyna: krok ku legalizacji aborcji, tłumy świętują

szpital

W piątek 11 grudnia, demonstranci zebrani przed budynkiem Kongresu Narodowego w Buenos Aires wybuchli radością, gdy ogłoszono, że Izba Deputowanych przyjęła projekt ustawy o legalizacji aborcji do 14 tygodnia ciąży.

Mocna odpowiedź na projekt ustawy ze strony organizacji pro-life

Przyjęcie projektu ustawy w czasie, gdy aborcja jest szeroko promowana przez lewicę, spotkało się z intensywną, ostrą krytyką ze strony liderów pro-life w Stanach Zjednoczonych.

Lila Rose, założycielka organizacji orędowniczej pro-life Live Action, opublikowała zdjęcie ukazujące świętujących demonstrantów, pisząc: „Szatan jest realny, autor kłamstw, zamętu i morderstwa”.

„Totalny zamęt i świętowanie ćwiartowania i rzezi istot ludzkich – dzieci, naszych przyszłych dzieci – jest sataniczne” – dodała.

Jon Wilke, dyrektor ds. relacji z mediami komitetu wykonawczego Południowej Konwencji Baptystycznej, we wtorek 15 grudnia napisał na Twitterze: „Nie rozumiem tego rozradowania”.

Według ABC News, setki aktywistów pro-life, ubranych w jasnoniebieskie podkoszulki, demonstrowały zaledwie kilkaset metrów od zwolenników aborcji, którzy łkali z radości, gdy Izba Deputowanych przyjęła projekt ustawy o legalizacji aborcji.

Niektórzy aktywiści pro-life też płakali na wieść o wyniku.

Zaproponowane prawo – które obecnie skierowano do argentyńskiego Senatu – zostało przyjęte głosowaniem 131 do 117. Sześciu ustawodawców wstrzymało się od głosu.

„Tu nie chodzi o przekonania religijne, ale o powód humanitarny”

Argentyna, która jest rodzinnym krajem papieża Franciszka i posiada niektóre z najsurowszych praw sprzeciwiających się aborcji, w przeszłości rozważała już zalegalizowanie tej praktyki. Faktycznie, w 2018 roku, gdy niższa izba przyjęła projekt ustawy o legalizacji aborcji z wyboru, senat odrzucił to prawne rozwiązanie.

W tamtym czasie CBN News informowało, że niektórzy argentyńscy lekarze nawet przyłączyli się do demonstrantów. Trzymali transparenty z napisem: „Jestem lekarzem, nie mordercą”.

W dniu poprzedzającym głosowanie Senatu z 2018 roku, kościelni liderzy przeprowadzili wieczorną demonstrację „Msza dla życia”. Kardynał Mario Poli, arcybiskup Buenos Aires, powiedział: „Tu nie chodzi o przekonania religijne, ale o powód humanitarny”.

„Troska o życie” – dodał – „to pierwsze prawo człowieka i powinność państwa”.

Autor: Tre Goins-Phillips, Faithwire
Źródło: CBN News

Podobne: Sąd podtrzymuje wyrok 14 miesięcy więzienia dla lekarza za odmowę wykonania aborcji w 23 tygodniu ciąży

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button