Wieści wydawnicze

Architekci natury – Mario Ludwig

czyli budowle w świecie zwierząt

Architekci natury Ta książka sprawi, że na zwykłe mrowisko spojrzysz jak na najwspanialsze dzieło sztuki.

Czy wiesz, że Wielki Mur Chiński to nie jedyny obiekt widziany z kosmosu? Drugim jest Wielka Rafa Koralowa, wzniesiona przez biliony małych koralowców.

Okazuje się, że zwierzęta też kopią, murują, sklejają, zszywają i splatają.

Bez użycia jakichkolwiek narzędzi tworzą niesamowite budowle: kawalerki, napowietrzne pałace, podziemne metropolie, potężne drapacze chmur, więzienia, kampery.

To nie wszystko… Tworzą też meble. Orangutany budują w koronach drzew niebywale wytrzymałe łóżka, które są w stanie utrzymać te prawie 100 -kilogramowe ssaki. I robią to prawie codziennie.

Zwierzęta budowniczowie są inspiracją dla wielu pokoleń architektów. Nawet klimatyzacja nowoczesnych wieżowców wzorowana jest na pomyśle wykorzystywanym w wieżach afrykańskiego termita.

Książki Dr Mario Ludwiga, niemieckiego przyrodnika celebryty czyta się tak dobrze, jak słucha głosu Krystyny Czubówny.

Dane książki

Tłumaczenie: Ewa Kochanowska-Szlęzak
Oprawa twarda
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Rok wydania: 2018

O autorze

Dr Mario Ludwig

Niemiecki profesor biologii, istny naukowiec- celebryta.
Mario Ludwig stał się znany szerszej publiczności jako autor kilku bestsellerowych książek non-fiction, w których zajmuje się zjawiskami przyrody w zabawny i humorystyczny sposób. Ze zwierzętami poszukującymi mieszkania zaczął swoją drogę w 1993 roku jako autor literatury faktu. Książki Ludwiga zostały dotychczas przetłumaczone na 5 języków (węgierski, polski, czeski, słowacki, koreański). Mario Ludwig jest częstym gościem w programach telewizyjnych i innych programach telewizyjnych i radiowych, a także jest cenionym wykładowcą i rozmówcą. Od 1998 roku mieszka i żyje wraz z żoną, prawnikiem w Karlsruhe. Znany z wielkiego poczucia humoru – o biologii opowiada z radością i werwą.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.