PrześladowaniaZe świata

Arabia Saudyjska: Żona chrześcijanina przetrzymywana przez wrogo nastawioną rodzinę

Arabia Saudyjska - Burka
Zdjęcie syboliczne

Saudyjski chrześcijanin nazywany „A” musi zmierzyć się z zarzutami karnymi za to, że otwarcie mówił o swoim nawróceniu na chrześcijaństwo, a także za to, że pomógł swojej chrześcijańskiej siostrze w opuszczeniu kraju.

Do spraw sądowych dokładają się również sprawy osobiste…

Co prawda w kwietniu bezpodstawne zarzuty o kradzież przeciwko niemu zostały odrzucone, jednak nadal czekają go rozprawy w sądzie. Następna rozprawa miała się odbyć 30 maja.

Niedawno ujawniono, że żona „A” została siłą zatrzymana przez członków swojej rodziny. 5 maja, otrzymawszy wiadomość, że jej matka jest chora, przybyła do domu rodzinnego, którego już nie mogła opuścić z powodu sprzeciwu krewnych.

Powiedzieli, że jej mąż jest w więzieniu i lepiej będzie dla niej rozwieść się i zostać z nimi.

Wstawiajmy się nadal za „A”, który czeka na nadchodzące rozprawy sądowe

Prośmy Pana, aby dotykał serc urzędników sądowych, żeby zwyciężyła sprawiedliwość w tej sprawie. Ponadto módlmy się, aby żona tego chrześcijanina mogła swobodnie opuścić dom swoich krewnych i wspierać swojego męża w tym trudnym czasie.

Mimo presji jakiej doświadcza to małżeństwo, niech będą zachęceni, żeby ufać Jezusowi i czerpać od Niego siłę, odwagę oraz nadzieję.

Módlmy się, aby przeciwni im członkowie rodziny, zdali sobie sprawę ze swoich niesprawiedliwych działań  i otrzymali Boży pokój i dar życia wiecznego, które można osiągnąć tylko przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Source: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane: Arabia Saudyjska: Chrześcijanin sądzony w dwóch procesach

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button