Ze świata

Anglia: wszystkie szkoły mają uczyć o LGBTQ od najmłodszych klas

LGBTQ

Od września tego roku, wszystkie szkoły w Anglii mają nauczać programu uwzględniającego LGBTQ.

Szkoły średnie będą uczyć o orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i zdrowych relacjach, podczas gdy w szkołach podstawowych dzieci będą poznawać różne typy rodzin, w tym rodziny obejmujące członków LGBTQ.

Nowe wytyczne LGBTQ

Nowe wytyczne wskazują, że uaktualniony program nauczania pozwoli uczniom osiągnąć „zdrową kondycję umysłową”, a także „dowiedzieć się, jak być bezpiecznym i zdrowym”.

„Z tego względu wprowadziliśmy Edukację Relacji jako przedmiot obowiązkowy we wszystkich szkołach podstawowych w Anglii, Edukację Relacji i Edukację Seksualną jako przedmioty obowiązkowe we wszystkich szkołach średnich, a także Edukację Zdrowia jako przedmiot obowiązkowy we wszystkich szkołach finansowanych przez państwo” – ogłoszono w wytycznych.

Sidonie Bertrand-Shelton z wiodącej, brytyjskiej organizacji pro-LGBTQ o nazwie Stonewall, oczywiście ucieszyła się z podjętej decyzji, mówiąc: „Edukacja uwzględniająca LGBT to uczenie, że niektóre dzieci mają dwie mamy lub dwóch ojców. Uczenie się o różnych typach rodzin już od wczesnych lat pomaga stworzyć włączające środowisko, by wszyscy czuli, że przynależą”.

Jednak nie wszyscy rodzice dobrze przyjęli nowe metody.

W październiku zeszłego roku, rodzice w Birmingham zaprotestowali przeciwko temu, by ich dzieci uczyły się o równości LGBTQ, twierdząc, że lekcje o relacjach między osobami tej samej płci stoją w sprzeczności z ich przekonaniami religijnymi.

Rodzice trzymali tablice z napisami: „Moje dziecko, mój wybór”, „Pozwólcie dzieciom być dziećmi” i „Powiedz nie seksualizacji dzieci”.

Szkoła Publiczna Parkfield w Birmingham zawiesiła w zeszłym roku program nauczania LGBTQ, by skonsultować się z rodzicami, gdy pojawiły się demonstracje.

Mimo sprzeciwu w Birmingham, członkowie angielskiego parlamentu zagłosowali 538 do 21 za tym, by od września 2020 roku wprowadzić do szkół nowy program nauczania.

Rodzice mają prawo wnioskować o wycofanie swojego dziecka z niektórych lub wszystkich lekcji prowadzonych w ramach edukacji seksualnej, jednak uczniom nie wolno opuścić części programu obejmującej Edukację Relacji i Zdrowia.

Wytyczne zachęcają nauczycieli do uczenia dzieci w sposób delikatny i zdyscyplinowany.

W nowej polityce ogłoszono: „Oczekujemy, że wszyscy uczniowie w samą porę będą uczeni treści LGBT jako części tego obszaru programu nauczania”.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Podobne:
Senat Kalifornii przyjmuje uchwałę… duchowni mają akceptować przekonania LGBTQ
Hallmark ulega LGBTQ, zapowiada gejowskie treści

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button