Ze świata

Anglia: Sędzia stracił pracę bo był przeciwny adopcji dzieci przez gejów

Richard PageWedług doniesień BBC, chrześcijański sędzia w Anglii nie zostanie przywrócony do pracy, po tym jak został zwolniony z powodu swoich komentarzy dotyczących adopcji dzieci przez pary tej samej płci.

Richard Page, 71, założył sprawę o dyskryminację przeciwko National Health Service/Krajowej Służbie Zdrowia po tym, jak został usunięty ze stanowiska sędziego oraz zawieszony w obowiązkach dyrektora w firmie Kent and Medway NHS and Social Care Partnership Trust (KMPT)/forma funduszu powierniczego służby zdrowia i opieki społecznej.

W 2014 r. Page głosował przeciwko adopcji przez parę homoseksualną.

Były sędzia nie zgadzał się na umieszczenie dziecka u rodziców tej samej płci. Powiedział, że lepiej jest, kiedy dzieci są adoptowane przez mężczyznę i kobietę.

„Moim obowiązkiem jako sędziego, było postąpić tak, jak uważałem, było najlepiej dla dziecka”, powiedział podczas wywiadu telewizyjnego dla BBC.

Inni sędziowie stwierdzili, że był „uprzedzony wobec par homoseksualnych, stawiając sądownictwo w złym świetle”. Mówili, że w tej sprawie zadecydowały jego chrześcijańskie poglądy, a nie dowody. Został później usunięty ze stanowiska. Według Andrew Ling, przewodniczącego KMPT, jego uwagi miały niedobry wpływ na personel i pacjentów o odmiennej orientacji seksualnej /LGBT/.

Page założył sprawę w sądzie pracy przeciwko NHS Trust Development Authority/Urząd Rozwoju Krajowej Służby Zdrowia w związku z dyskryminacją, prześladowaniem i molestowaniem, jakich doznaje za swoje chrześcijańskie przekonania.

Sąd orzekł przeciwko niemu.

Page powiedział, że jest rozczarowany decyzją sądu i ma zamiar złożyć apelację.

tłum. M.S.

Źródło: http://www1.cbn.com/

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.