PrześladowaniaZe świata

Algieria: Zarzuty wobec pastora i trzech innych chrześcijan

Pastor Salah Chalah
Pastor Salah Chalah; źródło: Open Doors

Pastor Salah Chalah jest starszym pastorem największego kościoła protestanckiego w Algierii. Przewodniczy także Kościołowi Protestanckiemu w Algierii (EPA). 5 grudnia wraz z trzema innymi wierzącymi został wezwany do sądu. Pastorowi Salahowi postawiono wiele zarzutów, w tym „praktykowanie obrzędów nie muzułmańskich bez pozwolenia” i organizowanie zgromadzeń.

Zarzuty i zmiany prawne

Kary jakie mogą zostać nałożone wahają się od wysokich grzywien do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Trzech pozostałych chrześcijan otrzymało podobne zarzuty, a jednego z nich oprócz tego oskarżono o rzekome fotografowanie ludzi bez ich zgody.

Oskarżenia prawdopodobnie są następstwem pokojowej demonstracji, która miała miejsce w październiku 2019 i była protestem przeciwko zamknięciu budynku kościoła pastora Salaha. Denominacja EPA, która składa się z 47 kościołów, jest jedyną uznaną organizacją protestancką w Algierii.

Po zmianach prawnych, które nastąpiły w 2012 roku, denominacja ta musiała się zarejestrować się ponownie, ale jej wniosek nie został jeszcze rozpatrzony przez władze. Przez ostatnie 4 lata konsekwentne działania rządu spowodowały, że 16 kościołów zostało zamkniętych, a kilku innym nakazano zamknięcie.

Módlmy się…

Wspierajmy modlitwą pastora Salaha i trzech innych wymienionych chrześcijan, którzy także są oskarżeni, oraz innych prześladowanych wierzących w Algierii, którzy spotykają się z niesprawiedliwością ze strony rządu.

Niech Bóg udzieli oskarżonym chrześcijanom mądrości i właściwych słów, gdy będą stawać przed sądem (Mt 10,19). Módlmy się, aby rządzący Algierią zaprzestali działań przeciwko kościołom i zgodzili się na ponowną rejestrację EPA.

Niech liderzy chrześcijańscy w tym kraju nadal przewodzą duchowo i wspierają wiernych, co jest tak potrzebne w czasie ucisku.

Za Głos Prześladowanych Chrześcijan
Inne: Algieria: Foudhil Potrzebuję Naszych Modlitw

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button