PrześladowaniaZe świata

Algieria: więzienie za obronę chrześcijaństwa

Slimane Bouhafs
Slimane Bouhafs. Zdjęcie: World Watch Monitor

Rodzina Slimane’a Bouhafsa martwi się o jego zdrowie, które pogorszyło się na skutek braku opieki medycznej. Bliscy uwięzionego wyrazili także obawy w związku z pogróżkami od współwięźniów, które zaczął niedawno otrzymywać.

49-letni chrześcijanin został aresztowany 31 lipca po tym jak opublikował wpis na Facebooku, w którym miał nazwać islam kłamstwem. Skazano go za to ostatecznie na 3 lata więzienia. Wojowniczo usposobieni muzułmanie grozili Slimane’owi pobiciem w więzieniu, ponieważ sprzeciwiał się poglądom imama, który obrażał publicznie chrześcijan oraz ich wiarę.

„Slimane bronił chrześcijaństwa apelując o większą wolność wyznania oraz wolność słowa, co naraziło go na groźbę napaści ze strony współwięźniów”- mówi analityk z Middle East Concern. Jeden ze współwięźniów, wiedząc o planowanym ataku, ostrzegł strażników, którzy oddzielili Slimane’a od jego niedoszłych napastników.

Módlmy się za Slimane’a, aby w pełni powrócił do zdrowia. Prośmy Pana, by chronił go od wszelkich niebezpieczeństw i położył kres dalszym groźbom, a także wzmocnił jego determinację w wytrwałym bronieniu wiary, która jest dla niego tak cenna. Módlmy się, by Duch Święty działał potężnie w sercach i życiu innych więźniów, jak również funkcjonariuszy więziennych, objawiając im rzeczywistość naszego zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa, który pragnie być również ich Zbawicielem.

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.