PrześladowaniaZe świata

Algieria: Podtrzymanie wyroku za udostępnienie rysunku na Facebooku

Algieria
Bejaia, Algieria

W lutym informowaliśmy, że algierski chrześcijanin o imieniu Hamid został skazany na 5 lat więzienia za udostępnienie rysunku na Facebooku.

Algieria: Pięć lat więzienia za udostępnienie rysunku na Facebook’u

Najwyższy możliwy wyrok

22 marca sąd w Oranie rozpatrzył jego apelację i podtrzymał wyrok wraz z karą grzywny stanowiącą równowartość około 3 tys. złotych.

Podczas rozprawy apelacyjnej adwokat Hamida, Farid Khemisti, powiedział sędziemu, że Hamid (będący ojcem czwórki małych dzieci) otrzymał tak surową karę, ponieważ jest chrześcijaninem. „Spodziewałem się w najgorszym wypadku kary pół roku więzienia” – powiedział Farid.

Wyrok jest najwyższym, jaki można otrzymać w Algierii za znieważenie islamu. Jeszcze nie zdecydowano, czy Farid będzie się od niego odwoływał.

Módlmy się o Bożą mądrość i prowadzenie dla Hamida…

Módlmy się o Bożą mądrość i prowadzenie dla Hamida i jego adwokata, którzy zastanawiają się, jakie kroki powinni teraz podjąć. Prośmy Boga, aby umocnił tego brata w Chrystusie i jego rodzinę w nadchodzących dniach, dając mu też możliwości do odważnego dzielenia się swoją wiarą z innymi podczas oczekiwania na uwolnienie.

Niech przedstawiciele władz i współwięźniowie, zwłaszcza tacy, którzy są wrodzy wobec chrześcijaństwa, doświadczą łaski i miłości Bożej poprzez życie Hamida i przyjmą Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela.

Źródła: Middle East Concern, Morning Star News

Poprzednio
Algieria: Pięć lat więzienia za udostępnienie rysunku na Facebook’u

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button