Prześladowania

Algieria: Oczekiwanie na wyrok sądu za prowadzenie pracy misyjnej

AlgieriaCzterech chrześcijan oskarżonych w Algierii o „prozelityzm” ma zostać skazanych 25 grudnia. Oskarża się ich o molestowanie muzułmanki, oraz o odejście od wiary – zgodnie z algierskim prawem jest to przestępstwo. Mogą być skazani na kary pozbawienia wolności od dwóch do pięciu lat i karę grzywny od 500.000 do 1 miliona algierskich dinarów (co jest ekwiwalentem 3800 do 7600 euro).

Rozprawa sądowa została pierwotnie zaplanowana na 6 listopada,

ale odbyła się dopiero 27 listopada. Oskarżenie zostało wniesione w lipcu (donieśliśmy), kiedy to czterdziestoletnia kobieta oskarżyła męża i trzy inne osoby z rodzin chrześcijańskich w prowincji Kabylei w północno-wschodniej Algierii o „chęć wywarcia na nich presji, aby zaakceptowali chrześcijaństwo”. Tłem były napięcia w rodzinie, które powstały po odejściu męża od islamu i przejściu na chrześcijaństwo.

Źródło: Middle East Concern

Prosimy, módl się za oskarżonych i za wszystkich chrześcijan w Algierii.

Módl się, aby mąż i trzej członkowie rodziny zostali uniewinnieni 25 grudnia.
Módl się, aby oskarżyciel nawrócił się do Jezusa Chrystusa i doświadczył przebaczeniagrzechów.
Módl się, aby wszyscy chrześcijanie w Algierii byli przepełnieni Bożym pokojem i kierowani Jego mądrością w tym czasie nieustannej presji.
Módl się, aby w Algierii zostały uchwalone sprawiedliwe prawa oraz aby wzrastała społeczna tolerancja wobec chrześcijan.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.