Prześladowania

Algieria: Kościół drugi raz zamknięty

Gubernator prowincji Oran nakazał zamknięcie kościoła, który już wcześniej został zamknięty i ponownie otwarty. W lutym 2018 r. zarządzono zamknięcie kościoła Oratoire, ponieważ nie posiadał on stosownej zgody na funkcjonowanie. 18 czerwca tego samego roku został ponownie otwarty, jednakże rozporządzeniem gubernatora z 10 listopada 2019 r. znów nakazano jego zamknięcie. Pastor Seighir otrzymał zawiadomienie o tym postanowieniu dopiero 11 stycznia 2020 r.

Oratoire w Algierii
Kościół Oratoire w centrum Oranu w Algierii. Zdjęcie: Morning Star News

W 2017 r. została też zamknięta księgarnia prowadzona przez pastora Seighira, jednak decyzja sądu z grudnia 2018 r. uchyliła zarządzenie gubernatora nakazujące jej zamknięcie. Sąd orzekł ponadto, że pastor powinien otrzymać rekompensatę za utracone dochody z powodu zamknięcia. Po raz kolejny gubernator nie stosuje się do postanowienia sądu i nie pozwala, aby księgarnia została ponownie otwarta.

Według pastora Seighira dobra wiadomość jest taka, że wcześniej, przed pojawieniem się informacji o zamknięciu kościoła, wielu Algierczyków nawet nie zdawało sobie sprawy z jego istnienia. „Teraz już wszyscy usłyszeli o chrześcijańskim kościele i o nim mówią” – powiedział.

Módlmy się za pastora Seighira i członków jego kościoła w tym trudnym czasie. Wstawiajmy się także za wieloma chrześcijanami w Algierii, którzy mierzą się z przeciwnościami i niepokojem, ponieważ ich kościoły są zamknięte. Prośmy Boga, aby objawił swoją prawdę rządzącym, pomagając im zobaczyć niesprawiedliwość tej sytuacji. Niech zaniechają uciskania chrześcijan.

Źródła: Middle East Concern, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.