PrześladowaniaZe świata

Algieria: Kara więzienia za prowadzenie chrześcijańskiej księgarni

Rachid Seighir
Rachid Seighir

Sąd w Algierii skazał pastora Rachida Seighira i Nouha Hamimiego na dwa lata więzienia, obciążając ich też wysoką grzywną. Obaj chrześcijanie są oskarżeni o „wstrząsanie wiarą” muzułmanów przez udostępnianie w prowadzonej przez siebie księgarni chrześcijańskiej literatury. Mężczyźni dowiedzieli się o wydanym 27 lutego wyroku, gdy pod drzwi ich kościoła wsunięto powiadomienie sądowe.

Chrześcijańska księgarnia od wielu lat zmaga się z problemami prawnymi

W 2008 r. pastor Rachid został skazany pod podobnymi zarzutami, ale po apelacji sąd go uniewinnił.

W 2017 r. gubernator stanu wydał nakaz zamknięcia księgarni. Chociaż w kolejnym roku tę decyzję cofnięto, władze nie pozwoliły chrześcijanom na ponowne otwarcie sklepu.

Gdy pod koniec 2019 r. władze nakazały zamknięcie kościoła Oratoire, w którym Rachid Seighir pełni funkcję pastora, w rezultacie – jak sam przyznaje – pojawiło się wiele okazji do służby.

„Wszyscy usłyszeli o kościele i mówią o nim” – powiedział pastor. Pastor Rachid uważa, że ostatnie skazanie to odwet za jego poprzednie uniewinnienie. Obaj chrześcijanie złożyli apelację od wydanych na nich wyroków.

Módlmy się…

Módlmy się, by pastor Rachid i Nouh wykorzystywali okazje i pośród trudności ukazywali światło Ewangelii ludziom wokół siebie. Prośmy Pana, by zainterweniował w przyszłych orzeczeniach sądu i nie tylko obdarzył obydwu wierzących należną im wolnością, ale też pozwolił na ponowne otwarcie kościoła Oratoire i księgarni.

Wstawiajmy się w modlitwach za wszystkimi prześladowanymi w Algierii chrześcijanami, prosząc dla nich o mądrość i siłę, by postępowali ze zwycięską wiarą i wytrwałością.

Źródła: Mission Network News, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne
Algieria: Pięć lat więzienia za udostępnienie rysunku na Facebook’u

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button