Prześladowania

Aktorka straciła główną rolę, bo wyraziła w sieci swój pogląd na temat homoseksualizmu

Młoda, brytyjska aktorka podaje do sądu brytyjski teatr, który odebrał jej główną rolę w scenicznej wersji nagradzanego przeboju „Kolor purpury”.

Seyi Omooba
źródło: CBN

Jak informuje BBC, 25-letnia Seyi Omooba wytoczyła niedawno proces Curve Theater w Leicester i Global Artists w Londynie za zerwanie kontraktu i religijną dyskryminację.

Chrześcijańska aktorka otrzymała główną rolę Celie, jednak już dzień później zerwano z nią kontrakt z powodu wpisu na temat homoseksualizmu, jaki umieściła na Facebook’u w 2014 roku.

W dawnym wpisie Omooba stwierdziła, że homoseksualizm jest nie w porządku.

„Na wszystkich mediach społecznościowych zawsze piszę coś o Bogu, o Biblii lub Piśmie” – powiedziała Omooba na YouTube.

„Wiedzieli, że jestem chrześcijanką i znali moje stanowisko w sprawie małżeństwa, mojej wiary, Boga i w wielu innych sprawach, jakie są w Biblii” – dodała.

„Niektórzy chrześcijanie kompletnie źle zrozumieli problem homoseksualizmu, zaczęli przekręcać Słowo Boże” – napisała w wiadomości z 18 września 2014 roku. „W 1 Koryntian 6:9-11 jest wyraźnie napisane, co Biblia mówi na ten temat. Nie wierzę, że można się urodzić gejem, i nie wierzę, że homoseksualizm jest w porządku”.

Wpis sprzed pięciu lat ponownie pojawił się w sieci w marcu, gdy jeden z aktorów grających w popularnej sztuce teatralnej „Hamilton” umieścił go na Twitterze.

Wiadomość wzbudziła żywe zainteresowanie.

„Czy nadal zgadzasz się z tym wpisem?” – zapytał Adam Lee Lambert. „A może nie przeszkadza ci bycie hipokrytką?”.

Dalej Lambert napisał: „Słysząc, że masz zagrać postać LGBTQ, myślę, że naszym kolegom LGBTQ należy się wyjaśnienie”.

Wątek Celie z „Koloru purpury” podobno obejmuje relację homoseksualną.

Teatr wydał oświadczenie następującej treści: „Komentarze Seyi wzbudziły znaczące i szeroko wyrażane obawy zarówno na mediach społecznościowych, jak i w dalszych kręgach prasowych. Po dokładnym rozważeniu sprawy, postanowiono, że Seyi nie będzie dłużej zaangażowana w tę produkcję”.

Omooba jest zszokowana tym, co się stało.

„Byłam mocno zaskoczona. Pomyślałam: ‚Wow, ludzie naprawdę myślą, że ich nienawidzę?'” – skomentowała.

„Ludzie mówili, że mam ‚homofobię’, zaczęłam dostawać telefony od producentów, żebym cofnęła tamto twierdzenie czy to, co napisałam, albo przeprosiła za tamten wpis”.

Omooba podobno próbowała znaleźć pracę w teatrze, lecz najwyraźniej została umieszczona na czarnej liście. Według Christian Legal Centre, które ją reprezentuje, w pewnej agencji, do której zwróciła się w poszukiwaniu roli, powiedziano jej, że „homofobia jest nielegalna i to nie jest kwestia wiary”. Dodano, że agencja pomoże jej znaleźć pracę, gdy Omooba „opamięta się w tej sprawie”.

„Nie sądziłam, że sytuacja zajdzie tak daleko, że stracę kontrakt” – powiedziała Omooba. „Albo że stracę agenta. Wysyłam e-maile do agencji. Próbuję znaleźć pracę i nikt nie odpowiada”.

Tymczasem, Andrea Williams, dyrektor wykonawczy Christian Legal Centre, powiedziała: „To, co spotkało Seyi Omooba, jest okrutne i zniszczyło karierę wysoce utalentowanej, młodej artystce z powodu wpisu na Facebook’u, jaki umieściła cztery lata wcześniej”.

„To kolejny z serii przypadków, w których chrześcijanie są zmuszeni do odejścia z pracy z powodu swojej miłości do Jezusa” – stwierdziła.

Williams dodała: „Ta historia kieruje przerażający przekaz do chrześcijan, nie tylko z branży teatralnej, ale w całym naszym społeczeństwie, że jeśli będziesz wyrażać i podtrzymywać dominujące, biblijne poglądy, będziesz ukarany i stracisz pracę, jeśli natychmiast nie wyrzekniesz się swoich przekonań”.

„Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego i jesteśmy zdeterminowani, by walczyć w tym przypadku o sprawiedliwość” – powiedziała Williams.

Autor: Charlene Aaron

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker