Ze świata

Afganistan: Boże działanie pośród przeciwności

Afganistan mierzy się z ogromnymi wyzwaniami politycznymi, co prowadzi do wielu utrudnień w codziennym życiu mieszkańców tego kraju. Ewangelizacja jest nielegalna i chrześcijanie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami z jej powodu. Poza tym naśladowcy Chrystusa nie mogą spotykać się legalnie na nabożeństwach. Pomimo tych trudności Bóg nieustannie działa w tym kraju.

Afganistan
Zdjęcie przykładowe. Afganistan

Według pracownika VOM w Afganistanie ludzie spotykają się w setkach małych grup w prywatnych domach, aby poznawać Biblię poprzez opowiadanie historii z niej. Takie małe grupy są szczególne efektywne w głoszeniu Ewangelii kobietom, które przeważnie są zamknięte w domach. Media społecznościowe także są skutecznym narzędziem w ewangelizacji.

Wielu Afgańczyków przychodzi do Chrystusa, jednak potrzeby wciąż są ogromne.

W wielu miejscach ludzie wciąż nie mają dostępu do Biblii w swoim języku, a sprzeciw wobec chrześcijaństwa nie zmniejsza się.

Chwała Panu za to cudowne świadectwo jego działania w Afganistanie, gdzie ludzie przychodzą do wiary w Jezusa Chrystusa i otrzymują dar Jego zbawienia. Niech to dzieło wciąż rośnie i rozkwita, przynosząc obfity owoc i rozszerzanie się Królestwa Bożego. Prośmy Boga o Jego ochronę i błogosławieństwo dla tych wierzących, którzy dzielą się nadzieją, jaką mają w Chrystusie.

Źródła: Mission Network News, VOM Australia
Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button