Wieści wydawnicze

Abraham – Charles R. Swindoll

AbrahamWierzyć jak Abraham
Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za „ojca wiary”?
Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości?
Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu?

Charles R. Swindoll odpowiada na te pytania w fascynującej opowieści o jednym z najciekawszych biblijnych bohaterów wiary. Przedstawia barwny portret wielkiego człowieka, który wyprzedził swoje czasy i pod wieloma względami był podobny do nas – tak w chwilach tryumfu, jak i słabości.

Książka Swindolla to wielowymiarowa biografia, a jednocześnie praktyczny przewodnik zachęcający współczesnego czytelnika do codziennej wędrówki ze Stwórcą śladami starożytnego „ojca wiary”. Ponadczasowa historia Abrahama inspiruje do ufnego zawierzenia Bogu także w XXI wieku.

O autorze

Charles R. Swindoll – autor bestsellerowych książek o życiu chrześcijańskim i nauczyciel biblijny uznawany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich kaznodziejów ostatniego półwiecza. Założył międzynarodową fundację Insight for Living popularyzującą znajomość Pisma Świętego i rozpowszechniającą praktyczne biblijne wskazania w formie audycji radiowych. Programy z wykładami Swindolla są tłumaczone na wiele języków i nadawane przez rozgłośnie na całym świecie.

Dane książki

Abraham
Autor: Charles R. Swindoll
Podtytuł: Niezwykła podróż wiary pewnego Nomady
Wydawca: Wydawnictwo Aetos

Fragment

Świat nas okłamał. Co gorsza, uwierzyliśmy w te kłamstwa. I chociaż nasza kultura jest nimi przesycona – wiele z nich tworzą specjaliści od marketingu – istnieje jedno szczególnie zdradliwe kłamstwo, które zmieniło nasze życie w nieustanny kołowrotek. Brzmi ono: „Wszystko, co wartościowe, można dostać od razu”. Ponieważ nie ma dla nas nic bardziej nieznośnego niż czekanie, natychmiastowa gratyfikacja stała się dzisiaj najważniejszym miernikiem wartości wszystkiego, co nas otacza. Szacujemy wartość czegoś zależnie od tego, jak szybko to coś przynosi rezultaty. W cenie są szybkość i skuteczność, a jakość schodzi na dalszy plan. Gdy kupujemy jakieś urządzenie, nie pytamy już: „Jak długo mi będzie służyć?”, ale: „Jak szybko je dostanę?”.

Wybieramy to, co tanie i co szybko wyrzucimy na śmietnik, zamiast rzeczy trwałych i niezawodnych – zarówno w dniu zakupu, jak i dużo później – zwłaszcza wówczas, gdy jakiś produkt możemy mieć natychmiast. Kłamstwo, że wszystko, co wartościowe, można dostać od razu, nie powoduje w  dłuższej perspektywie problemów, gdy chodzi  o zakup mebli ani tym bardziej gdy kupujemy najnowszy model smartfona. Na pewno jednak zabije nasze życie duchowe. Głębia dojrzałości duchowej nie pojawia się na klaśnięcie i trzeba ją budować przez długi czas. Jeśli demonem pieniądza jest chciwość, demonem seksu – żądza, demonem władzy – pycha, to demonem duchowej głębi – właśnie pośpiech.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button