Różne

Abortowanie dzieci z niepełnosprawnościami jest ”mądre i roztropne” powiedział Richard Dawkins

Richard Dawkins
Richard Dawkins w Nowym Jorku, 2010 r. Zdjęcie: David Shankbone

Autor książki ”Bóg Urojony” został zapytany o swój tweet z 2014 roku w którym stwierdził że byłoby ”niemoralne” przynosić na świat dziecko z zespołem Downa jeśli ma się wybór.

Richard Dawkins – pytany w wywiadzie radiowym RTE Brendana O’Connor o swój komentarz

Został przyciśnięty do muru w sprawie w swoich komentarzy w wywiadzie z gospodarzem programu radiowego RTE Brendana O’Connor, którego dziecko ma zespół Downa.

”Mówisz do kogoś kto przyniósł na świat kogoś takiego… dlaczego jest rzeczą niemoralną nie abortować kogoś takiego?” zapytał O’Connor.

Richard Dawkins powiedział że w swoim tweecie ”sformułował to zbyt mocno” ale stwierdził, że wydaje mu się ”prawdopodobne”, że abortowanie dzieci z niepełnosprawnościami ”zwiększyłoby ilość szczęścia w świecie”.

Powiedział, że nie ma żadnego ”bezpośredniego dowodu” na swoją tezę i w związku z tym ”nie wie tego na pewno”. Przyznał także, że nie zna ”osobiście” nikogo z zespołem Downa.

”Wydaje mi się rzeczą uzasadnioną że… jeśli dziecko ma jakąkolwiek niepełnosprawność to wtedy prawdopodobnie zwiększyłbyś ilość szczęścia w świecie przez spłodzenie kolejnego, innego dziecka” powiedział.

Dodał również że byłoby lepiej wykluczać ludzi dotkniętych głuchotą lub ślepotą.

”Myślę że byłoby mądre i roztropne abortowanie dziecka, które ma poważną niepełnosprawność” powiedział.

Gdy został przyciśnięty do muru w sprawie swojego twierdzenia o niemoralności siedem lat temu…

Richard Dawkins powiedział ”…Wycofuję się z tego.”

Komentując ten wywiad, rzecznik Right To Life UK Catherine Robson powiedziała:

”To jest przerażające widzieć jak komentator o tak szerokim zasięgu odbiorców okazuje tak rażący brak szacunku dla faktów i życia ludzi z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami którzy, tak jak wszyscy, są zdolni do życia pełnego i ubogacającego.

”Doświadczenie pokazuje, że dzieci z zespołem Downa oraz ich rodziny są tak samo zdolni do życia spełnionego i szczęśliwego jak reszta społeczeństwa; to smutne, że profesor Dawkins nie może lub nie chce tego przyznać.”

Źródło: Christian Today
Tłum: Tomasz Karasiński

Podobne: Ateista Richard Dawkins: pozbycie się Boga uczyniłoby świat mniej moralnym

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Bo Panem, szanowanego pana Downkinsa jest diabeł i szatan który od początku był morderca i dzieciobójca, co udowodnił przynajmniej 2 razy w Egipcie i Judzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button