Ze świata

84-letnia wdowa zagrożona eksmisją z domu kombatantów z powodu studium biblijnego

studium biblijne84-letniej wdowie grozi eksmisja z Kalifornijskiego Domu Kombatantów, jeśli nadal będzie prowadzić tam studium biblijne.

W obronie praw religijnych wdowy Artis Breau stoi Pacific Justice Institute (PJI).

„Przez większość ostatniej dekady, Artis ochotniczo wspierała pracę kapelanów i prowadziła w Domu studium biblijne” – podaje PJI. „We wrześniu ubiegłego roku zaczęła doświadczać sprzeciwu ze strony władz, gdy stwierdzono, że dyskusja o niebie i piekle między nią i innym mieszkańcem ponoć doprowadziła jej rozmówcę do bezsenności, przez co została uznana za przemoc wobec starszych, przemoc emocjonalną i pod innymi względami działanie niezgodne z prawem”.

PJI wskazuje, że Artis i jej mąż przez całe życie honorowo służyli w amerykańskiej armii:

„Artis i jej nieżyjący już mąż zamieszkali w Domu Kombatantów około dziewięć lat temu. Jej mąż służył we flocie handlowej w czasie drugiej wojny światowej, następnie za granicą w słynnym 82. oddziale powietrznodesantowym, i w końcu w siłach powietrznych podczas wojny koreańskiej. Tymczasem, Artis była zatrudniona jako pracownik cywilny w biurze Szefa Sztabu w Pentagonie, gdzie pracowała w czasie wojny koreańskiej”.

Jednak urzędnicy określają jej rozmowę z innym mieszkańcem jako „przemoc”.

W grudniu, jej status ochotnika w Domu został bezterminowo zawieszony, a trzy miesiące później, Artis nadal ma zakaz pełnienia jakiejkolwiek oficjalnej roli.

„W piątek 1 marca, PJI otrzymało alarmujący e-mail od pełnomocnika CalVet z twierdzeniem, że studium biblijne Artis narusza poprzednie wytyczne, a w razie kontynuacji, narazi ją na ‚przymusowe wydalenie’ z Domu”.

Tymczasem, Artis mówi, że jest atakowana, ponieważ jest „ewangelikalną, żydowską wierzącą w Jezusa, co nie pasuje niektórym kapelanom”.

Brad Dacus, prezydent PJI, oświadczył: „Ten szokujący atak państwa przeciwko praktykowaniu przekonań religijnych przez naszą klientkę jest głęboko niepokojący. Państwo chce ukarać Artis w oparciu o nieistniejące wytyczne i pozbawić ją osobistej służby wobec kombatantów, którzy od lat korzystali z jej religijnej posługi. Artis nie walczy tylko o siebie, ale o Ewangelię i o mieszkańców, którzy nie są zdolni do walki o samych siebie przeciwko podejmowanym przez państwo próbom zastraszania”.

Adwokaci ważą wszystkie opcje prawne w tej sprawie.

Charlene Aaron

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.